BÜYÜKŞEHİR MASKE MESAFE VE HİJYEN DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

İlk günden itibaren tedbiri elden bırakmayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Trabzon’un turizm merkezlerinde bulunan kafe ve restoranlarda maske, mesafe ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. 

Vatandaşların koronavirüs salgınından etkilenmemesi adına yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Trabzon’un önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Uzungöl, Sümela Manastırı ve Sera Gölü başta olmak üzere turistik merkezlerde bulunan kafe ve restoranlarda denetimlerine devam ediyor. 14 kurala uyulup uyulmadığına bakılan denetimlerde, kurallara uymayan işletmelere ise tutanak tutuluyor. 

BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ 
Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda tüm sektörlerde denetim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız; vatandaşımızı uyarmak ve maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetlemek. Önemle belirtmek isteriz ki, salgından korunmanın en önemli yolu olan maskeyi, sağlığımız için usulüne uygun olarak kullanmalıyız. Yaptığımız yoğun denetimlerle salgını kontrollü bir noktaya getireceğimize ve bu mücadelede başarılı olacağımıza inanıyoruz. Ayrıca tedbirler kapsamında Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz de cadde, sokaklar ile toplu yaşam alanlarında dezenfeksiyon ve yıkama çalışmalarını sürdürmektedir. Öte yandan ekiplerimiz, toplu taşıma araçlarında ve kalabalığın yoğun olduğu alanlarda bulunan vatandaşlarımıza da maske ve mesafe konusunda sürekli olarak uyarılarda bulunmaktadır. Şehir genelinde yürüttüğümüz denetim çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu gönderiyi paylaş